• Informujemy, że w dniach 18-24 kwietnia 2024r. zostanie przeprowadzona akcja szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Zrzut szczepionek wykonany będzie z samolotów.
Zamknij komunikaty

Wideotłumacz

Informacje ogólne o usłudze

Wideotłumacz to usługa skierowana do osób niesłyszących, które chcą skorzystać z pomocy tłumacza języka migowego online przy załatwianiu spraw urzędowych.

Usługa polega na połączeniu się z tłumaczem, którego  nie ma fizycznie w urzędzie, ale jest po drugiej stronie monitora komputera. Osoba głuchoniema, która przychodzi do urzędu, podchodzi do oznaczonego stanowiska, przy którym znajduje się wideotłumacz. Przy stanowisku - razem z urzędnikiem -  nawiązują połączenie przez  internet z tłumaczem, który znajduje się  w Polskim Związku Głuchych w Łodzi. Usługa ta pozwala dokonać wyboru, jakim językiem ma posługiwać się tłumacz - czy językiem polskim, migowym  czy systemowym językiem migowym.

Usługa wideotłumacza ma wiele zalet.  Pozwala m.in. na swobodną i bezpośrednią obsługę osób niesłyszących oraz na koordynowanie spraw przez osobę niesłyszącą osobiście, bez udziału pełnomocnika.

Osoba, która chce skorzystać z tej usługi nie musi umawiać się wcześniej, by z niej skorzystać - usługa  jest na wezwanie.  To dla osób niesłyszących także większa swoboda.

Informacja o Urzędzie Gminy Lubochnia w języku migowym.

Wideotłumacz w Urzędzie Gminy Lubochnia

W celu zagwarantowania osobom niesłyszącym funkcjonowania w społeczeństwie na zasadzie równości z innymi osobami Urząd Gminy Lubochnia oferuje usługę  wiedeotłumacza. Można z niej skorzystać podczas wizyty w urzędzie, nie trzeba się specjalnie umawiać. Na parterze budynku znajduje się Biuro Obsługi Interesanta. Wchodząc tam, trzeba tylko poinformować pracownika o potrzebie skorzystania z tej formy kontaktu. Na przykład można mieć przy sobie kartkę „Chciałbym skorzystać z Wideotłumacza”. Pracownik punktu w parę minut zorganizuje taką możliwość.

Stanowisko wideotłumacza znajduje się w Biurze Obsługi Interesanta i można z niego korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 - 15:30.

Stanowisko  jest oznaczone specjalnym znakiem.

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 5 =
Link
1 + 5 =