• Ogólnopolski konkurs plastyczny - ,, Zapobiegajmy pożarom''  Prace wraz z metryczką pracy należy złożyć do dnia 15.12.2023r
Zamknij komunikaty

Dotacja na renowację pomnika Powstańców Styczniowych w Brenicy

Brenica_Pomnik Powstancow Styczniowych__widok ogolny

W tym roku przypada 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. Z racji tego, że w naszej gminie miało miejsce kilka wydarzeń związanych z walkami powstańczymi Rada Gminy Lubochnia w dniu 27 stycznia podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2023 „Rokiem Pamięci o Powstaniu Styczniowym”.
Na rok 2023 zaplanowaliśmy kilka działań upamiętniających jedno z największych zrywów niepodległościowych w historii Polski. 
Jednym z nich jest renowacja Pomnika Powstańców Styczniowych w Brenicy. Na ten celu udało się pozyskać Gminie Lubochnia dotację w wysokości 55300,00 zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju” uzyskując wysokie 12 miejsce wśród 62 przyznanych dotacji. 
Dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy przez lokalnych parlamentarzystów Senatora Rafała Ambrozika i Posła Grzegorza Wojciechowskiego.

Proszę określić gdzie leży problem:
4 + 8 =
Link
4 + 8 =