• UWAGA SENIORZY (60 +) SZCZEPIENIA przeciwko COVID-19 – INFORMACJA. Przypominamy mieszkańcom Gminy Lubochnia o możliwości skorzystania z bezpłatnego transportu do punktów szczepień (obszar powiatu tomaszowskiego) przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 . Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych 502 002 128 w godz. 7:00 - 16:00 oraz w Urzędzie Gminy Lubochnia w godz. 7:30 – 15:30
Zamknij komunikaty

Festiwal Masła 2022 - Relacja

_R4S5774-Edit

Tegoroczny Festiwal Masła zapisze się w historii jako wydarzenie pewnego rodzaju przełomowe. Piękna pogoda, świetna zabawa i ogromna liczba gości to idealny powrót do formy po czasach walki z pandemią.

XIII Lubocheński Festiwal Masła mamy za sobą. Impreza rozpoczęła się koncertem orkiestry dętej OSP Lubochnia. Po przywitaniu gości przyszedł czas na konkurs ubijania masła - i tu pierwsze miejsce zajęły gospodynie z Gminy Żelechlinek. Nie zabrakło również występów rodzimego ZPiT Lubochnianie. Warto nadmienić, iż był to debiut starszej z grup. Niecodziennym gościem okazał się Kuba Grabowski (Quebonafide), który z pewnością odpowiada również za frekwencję tegorocznej imprezy. Wraz z grupą zabawiał publiczność, rozgrzewając ją do zabawy z artystą wieczoru - Nowatorem. Bez wątpienia duże znaczenie miała tu świetna organizacja widowiska. Ochrona, OSP Lubochnia i OSP Glinnik dbały o bezpieczeństwo imprezy, a momentami było naprawdę gorąco.

Zdjęcia Tomasz Józwik
Dron Krzysztof Aleksandrowicz

Proszę określić gdzie leży problem:
8 + 2 =
Link
8 + 2 =