• UWAGA! W związku z brakiem opadów deszczu, wilgotność ściółki w lasach jest na bardzo niskim poziomie, co oznacza ekstremalne ryzyko pożarowe lasów. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i nieużywanie ognia w lesie i jego sąsiedztwie. W przypadku zagrożenia - dzwoń na 112
Zamknij komunikaty

Gmina Lubochnia przyjazna mieszkańcom i naturze

DSC_0785

Zakończyliśmy realizację projektu pn. „Gmina Lubochnia przyjazna mieszkańcom i naturze”, który zakładał nasadzenia w przestrzeni publicznej Gminy Lubochnia roślin miododajnych oraz rodzimych krzewów i drzew.
Projektem objęte zostały trzy obszary: Park gminny w Lubochni, plac w centrum Lubochni oraz teren przy Świetlicy Wiejskiej w Kochanowie. Oprócz nasadzeń w ramach projektu przewidziano również montaż domków i karmników dla ptaków, hoteli dla owadów, oraz utworzenie ścieżki sensorycznej i ścieżki edukacyjnej „Owadzi Raj”.
Zakres rzeczowy projektu koncentrował się wokół działań prowadzących do zwiększenia i uatrakcyjnienia powierzchni terenów zielonych w Lubochni.
W efekcie projektu m.in. każdy sołtys w Gminie Lubochnia ma swojego klona, w parku powstała aleja lawendowa, a w Kochanowie przy świetlicy zamieszkały wiklinowe owady.

9 listopada miało miejsce symboliczne otwarcie „Owadziego Raju” w Kochanowie, w którym uczestniczyła Radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Ewa Wendrowska, Wójt Gminy Lubochnia – Piotr Majchrowski, Radna Rady Gminy Lubochnia – Agnieszka Wojtysiak, Sołtys Wsi Kochanów – Agnieszka Wieczorek oraz mieszkańcy Kochanowa i dzieci nagrodzone w konkursie „Budowanie domków dla skrzydlatych ziomków” wraz z rodzicami.
Projekt "Gmina Lubochnia przyjazna mieszkańcom i naturze" realizowany przez Gminę Lubochnia współfinansowany z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach programu "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski".
Całkowita wartość projektu 95 040,00 zł, wysokość dotacji 83 200,00 zł.

Dziękujemy Sekretarz Gminy Marii Jolancie Ochocie i Joannie Selidze za przygotowanie i rozliczenie projektu, panu Marszałkowi Grzegorzowi Schreiberowi za pozytywne rozpatrzenie wniosku, pani Radnej Sejmiku WŁ za wspieranie naszych pomysłów firmie AJGARDEN za profesjonalna i terminowa realizację oraz wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji projektu.

Serdeczne podziękowanie kierujemy również do uczniów i ich rodzin, który przygotowali karmniki i domek dla owadów:
Marcela i Maurycego Badowskich z rodzicami (SP w Glinniku)
Wojciecha Duzika z mamą i siostrą (ZSP w Lubochni)
Leny Pecyny z rodzicami (SP w Glinniku)

Proszę określić gdzie leży problem:
1 + 5 =
Link
1 + 5 =