Informacja o zakończeniu zadania "Rodzina Siłą"
Gmina Lubochnia zakończyła realizację zadania „Rodzina siłą” finansowanego ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego w ramach konkursu „SAMORZĄD PRZYJAZNY RODZINIE 2021”.
Zadanie realizowane było w okresie od 01.08.2021r. do 30.11.2021r.
Celem zadania „Rodzina siłą”, było podejmowanie skutecznych i wartościowych inicjatyw wspierających rodziny oraz promowanie dobrych praktyk w zakresie polityki prorodzinnej.
Zadanie „Rodzina siłą” skierowane było do mieszkańców gminy Lubochnia, rodziców i dzieci również z rodzin wielodzietnych.
Działania związane z realizacją zadania prowadzone były zarówno na terenie gminy Lubochnia, jak i poza jej terenem w ramach organizowanych wyjazdów integracyjnych.
W miesiącu sierpniu br. dla rodzin z dziećmi był zorganizowany jednodniowy wyjazd integracyjny do Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość z pomocą przewodnika obejrzeć około 300 zabytkowych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów, motocykli oraz pojazdów wojskowych i poznać ich historię. Wyjazd ten przyczynił się do zdobycia wiedzy edukacyjnej i integracji uczestników wyjazdu.
W miesiącu wrześniu br. dla rodzin z dziećmi został zorganizowany piknik lokalny z okazji zakończenia wakacji. W ramach pikniku został przeprowadzony blok rekreacyjny czyli szereg integrujących zabaw i konkursów prowadzonych przez animatora. Uczestnicy biorący udział w konkursach otrzymali nagrody. Lokalny piknik był z oprawą muzyczną. Dla uczestników pikniku lokalnego zorganizowany był również catering.
W miesiącu wrześniu br. dla rodzin z dziećmi był zorganizowany jednodniowy wyjazd integracyjny do Safari ZOO w Borysewie znajdującego się w województwie łódzkim, który miał na celu integrację rodziców z dziećmi oraz zainicjowanie spędzania wspólnie czasu wolnego. Safari ZOO w Borysewie było idealnym miejscem na wycieczkę edukacyjną, pełną wypoczynku i zabawy.
W miesiącu październiku br. odbyły się warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi połączone z edukacją i poradnictwem dietetycznym. Rodzice wraz z dziećmi wykorzystując swoje zdolności manualne i kreatywne mieli możliwość stworzenia samodzielnie potraw i słodkości przy pomocy dietetyka.
W miesiącu sierpniu, wrześniu i październiku br. odbyły się warsztaty taneczno-fitnessowe dla rodziców i dzieci, które polegały na rozładowaniu napięcia poprzez taniec połączony z areobikiem, który wpłynął na poprawę sprawności oraz koordynacji ruchowej uczestników.
W miesiącu wrześniu i październiku br. odbyły się warsztaty wizażu adresowane do kobiet, których celem było uzyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat sposobu retuszowania niedoskonałości skóry, makijażu dziennego oraz stylizacji ubioru, jak również wiedzy na temat, jak dbać o siebie by dobrze wyglądać.
W miesiącu listopadzie br. odbyły się warsztaty artystyczne dla rodzin z dziećmi polegające na wspólnym tworzeniu i spędzaniu wolnego czasu oraz pobudzeniu kreatywności zarówno u dzieci, jak i rodziców. W ramach warsztatów artystycznych zostały przeprowadzone warsztaty mydlarskie, z tworzenia biżuterii, z tworzenia „lasu w słoiku” oraz decoupage’u.
W miesiącu listopadzie br. dla rodzin z dziećmi został zorganizowany wyjazd integracyjny do Teatru w Łodzi na spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”. Wyjazd i udział w spektaklu były przyjemną i pożyteczną rozrywką dla całej rodziny. Uczestnicy wyjazdu zostali wprowadzeni w świat sztuki. Uczestnicy dzięki wyjazdowi mogli spędzić razem czas budując wspólną relację co stanowiło dobrą zabawę i rozrywkę.