Złote Gody

7 czerwca odbyła się niecodzienna uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie jubilatom, którzy w 2024 roku obchodzili jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego
Każdy jubileusz zasługuje na świętowanie, jednak Złote Gody to rocznica szczególna — tak jak szczególni są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta wyjątkowa okazja stała się powodem do uroczystego spotkania, które odbyło się w sobotę, 7 czerwca 2025 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubochni.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Lubochni, odprawioną w intencji dostojnych jubilatów przez księdza proboszcza Tomasza Bojanowskiego. Po nabożeństwie jubilaci, w towarzystwie władz gminy oraz swoich najbliższych, udali się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawanych przez Prezydenta RP jako wyraz uznania dla trwałości małżeńskiej więzi i wspólnego życia w miłości i wzajemnym szacunku.
Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” za rok 2024, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, otrzymały następujące pary małżeńskie:
1. Maria i Stanisław Bernaciakowie
2. Janina i Władysław Gradowie
3. Stanisława i Władysław Gradowie
4. Marianna i Stanisław Józwikowie
5. Halina i Ryszard Lisowie
6. Stanisława i Józef Łysakowscy
7. Stanisława i Władysław Nowakowie
8. Władysława i Czesław Polusowie
9. Czesława i Władysław Reszkowie
10. Alina i Jan Spałowie
11. Barbara i Andrzej Stańdowie
Medale, w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył Wójt Gminy Piotr Majchrowski w towarzystwie Wiceprzewodniczącej Rady Gminy Dominiki Witek oraz Sekretarza Gminy Marii Jolanty Ochota. Jubilaci otrzymali kwiaty, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.
Uroczystość uświetnił występ artystyczny Zespołu Pieśni i Tańca „Mali Lubochnianie”, który dostarczył gościom wielu wzruszeń i radości. Na zakończenie spotkania Jubilaci wraz z zaproszonymi gośćmi zostali zaproszeni na poczęstunek.
Gratulujemy i życzymy kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.
Więcej zdjeć znajdziecie na fanpage https://www.facebook.com/GminaLubochnia